top of page

Наша допомога птахам

Зима складний період в житті птахів. Дехто відлітає у теплі та багаті кормом краї, а ті, які залишилися зимувати потребують найбільшої допомоги, а саме нашої з вами допомоги. Справжнім подарунком для пернатих є годівнички. Найпростіша годівничка може врятувати пташине життя.

Учні 1-Б класу долучилися до підтримки птахів взимку. Для цього вони змайстрували гарні годівнички разом з батьками, які розвісили на дерева на території школи. Учні насипали їжу птахам - це гарбузове насіння і соняшникове насіння, зерна пшениці. Відсутність корму набагато страшніше для птахів, ніж люті морози, адже у них є пухнасте пір’я. Недарма є прислів’я: «Хто ситий, тому і холод не страшний». Їжа дає життєву енергію, яка активно витрачається на терморегуляцію організму. Як підрахували орнітологи, одна годівниця може врятувати від голодної смерті до п’ятдесяти синиць за зиму. Злітаються птахи до своїх їдалень і щиро дякують дітям за смачні сніданки.

Зимова синичка

До нас у вікно зазирнула Зима,

Сказала: «Даруйте, що снігу нема!»

За нею з’явилась Синичка мала,

Цвірінькнула: «Скоро не буде й тепла!

Пора майструвати нову годівничку

На крихти смачненькі, пшоно і пшеничку!

Щоб птиці щоранку могли прилітати

І співом веселим весну зустрічати!»

Сергій Пантюк

Скільки б не було у тебе різних справ, забав та веселощів, не забувай про своїх крилатих друзів. Допоможи їм, і вони стануть тобі у пригод.

Тож закликаємо всіх не байдужих: ,,Допомагайте маленьким пернатим друзям взимку!!!

bottom of page